Alp Paşa Konağı, Antalya

Alp Paşa Konağı, Antalya

Kaleiçi'nde ara sokaklardan birinde gizlenmiş güzel bir butik otel. Hesapçı Sokak 30 numaradaki otel dışarıdan göründüğü kadar güzel. Odalarına tarihten Türk devlet adamlarının isimlerini vermişler. Fatih Sultan Mehmet en özel odaları. Alparslan da bir diğeri. Odalar biraz fazla otantik döşenmişti ama bir kısmında jakuzi de var.

Şu anki sitesinden baktığımda odaların daha lüksleştirildiği ve otantikliğin sadece aksesuar bazında bırakıldığını görüyorum. Kanımca doğru verilmiş bir karar.

Havuz kenarında yenilen açık büfe akşam yemeği çok lezzetliydi, aradan çok uzun zaman geçmiş olmasına rağmen hala hatırımda. Sadece yemek için de tercih edilebilecek bir yer.

Otelin konumu Antalya içinde vakit geçirmek için çok iyi bir yerde. Hadrian'ın 130 yılında ziyareti onuruna yapılan Hadriyanüs kapısına oldukça yakın bir konumda. Kaleiçi'nde olduğundan limana da yakın.

Antalya turizmiyle ünlü olmasına rağmen şehir merkezi çok da turistik bir yer değil aslında. Kaleiçi İtalyan kale şehirlerindeki hissi uyandırmıyor. Biraz da turiste para kaynağı şeklinde bakıldığından limana inen yollardaki alışveriş yerleri dışında pek de turistik bir yer yok. Oteli çektiğim resme bir traktörün de girmesi çok da şaşırılacak bir durum değil.
Yer: Alp Paşa Konağı, Kaleiçi,Antalya, Türkiye