WOW Kremlin Palace, Antalya

WOW Kremlin Palace, Antalya - Ana Bina

WOW Kremlin Palace, Antalya'nın Kundu bölgesinde Kremlin sarayı şeklinde tasarlanmış, herşey dahil sistemiyle çalışan bir otel. Zamanında epey popüler olan WOW oteller zincirine bağlı. WOW Topkapı Palace'ın hemen yanında. Zaman zaman iki otel arası turlara şahit olunuyor.

Otel Kremlin Sarayı'na sadık kalınarak inşa edilmiş. Diriliş Kapısı'ndan giriliyor. Saint Basil Katedrali'nin benzeri olan binada da alakart restoranlar yer alıyor.

Balayını geçirdiğimiz bu otel vakti zamanında çok özel bir yerdi. Hizmet kalitesi çok yüksekti ve masraftan kaçınmıyorlardı. Tabi o zamanlar herşey dahil sistemin suyu çıkmamıştı. Japon alakart restoranında suşi yemiştik. Rus, İtalyan, Meksika lokantalarına gitmiştik. Seneler sonra tekrar gittiğimizde o özelliğin yerini sıradanlığa bıraktığına şahit olduk. Şu anda çevredeki diğer 5 yıldızlı otellerden tek farkı mimarisi denilebilir.

Kundu, Lara ile Belek arasında kalmış ufak bir bölge. Lara'ya benzer bir plajı var. Şehir merkezine biraz uzak kaldığı için ve sahilden direk yol olmadığı için otelde konaklayanlar dışında plaja pek gelen olmuyordu. Fakat Lara turizm yolu yapıldığından beri bu değişmiş olabilir.
Yer: WOW Kremlin Palace, Kundu, Antalya, Türkiye