Sabiha Gökçen Havaalanı CIP Salonu


Son Antalya seyahatimizi Sabiha Gökçen'den başlayacak şekilde ayarladıktan sonra aklıma önceden gördüğüm bir promosyon geldi. Miles & Smiles sahibi Anadolu Jet yolcularına salon belli bir süre için ücretsiz yapılmıştı. Ne olur nasıl olur derken kendimizi CIP salonunun kapısında bulduk.


CIP salonu terminalden bağımsız bir yerde, tabelaları takip etmek gerekiyor, ana terminallerin biraz dışında kalıyor. Havaalanı çok da büyük olmadığı için bulması kolay.


Etrafta kimsenin olmayışı biraz tereddüt ettirdiyse de görevlilerden ücretsiz kullanımı hemen doğrulamam sonucunda kendimizi salona attık. Başka hiç kimsenin olmayışı garipti çünkü bindiğimiz uçakta boş yer yoktu. Üstelik kartı olmayanlara hemen çıkartıyorlardı ve bu da özellikle belirtiliyordu.

Salon bu gibi yerlerdeki standart sunulan hizmetleri veriyor. Bunlara açık büfe, televizyon, kablosuz internet gibi imkanlar dahil. Bu noktada sadece daha rahat uçak bekleme avantajı olduğunu düşünürken asıl sürpriz uçağa binerken yaşandı. Özel bir minibüs bizi uçak kalkmadan 15 dakika önce alıp uçağın yanına kadar götürdü. O sırada otobüsle uçağa gelenlerin hemen hemen hepsi binmişti. Böylece hem daha az bekledik, hem de uçağa binişte yaşanan o kargaşadan kurtulmuş olduk.

Normalde 25TL'ye verilen bu hizmetin Sabiha Gökçen'de değdiğini düşünüyorum. Zaten kampanya sürekli uzatılıyor, en son Mart 2013'e kadar uzatıldı ve hala ücretsiz.

Yer: Sabiha Gökçen Havaalanı CIP Salonu, Pendik, Istanbul, Türkiye