Villa Yiara, Positano

Positano'da kalınacak en güzel noktalar kuşkusuz şehri ve denizi tepeden gören yamaçlardaki tesisler. Hele bir de geniş terası varsa Positano'ya aşık olmamak işten değil.

Kaldığımız Villa Yiara tam da böyle bir yerdi. Geniş terası ve mükemmel manzarasıyla uzun süren yolculuğun getirdiği yorgunluğu üzerimizden atıp tatil havasına girmemizi sağladı.

Otele adımımızı atar atmaz çok da iyi İngilizcesi olmayan güleryüzlü otel sahibinin ilgisiyle karşılandık. Bizi hemen odamıza geçirdi ve bir kaç dakika sonra limoncello ile geldi. 2 bardak limoncello yanında bir de hatıra olarak götürmemiz için küçük bir şişe getirdi ama biz onu da hemen bitirdik.

Kaldığımız oda otelin en üst kattaki odasıydı. Oldukça geniş olan oda apart olarak tasarlanmıştı. Mutfağında ocak, tencere, tava vs bulunuyordu. Ayrıca çamaşır makinesi ve ütü de vardı. Diğer odalar bu şekilde olmayabilir, örneğin alt kattaki odaların terasları bizimki kadar büyük değilmiş gibi gözüküyordu.

Ertesi sabah kuş sesleri ile uyandık. Enfes Positano manzarası bizi bekliyordu...
Otelin kahvaltısı odaya servis olarak geldi. Otel sahibi kaçta istediğimizi önceden sordu ve tam vaktinde kendi elleriyle epeyce büyük bir kahvaltı tepsisi getirdi. Kahvaltıyı terasta Positano'ya karşı yapmak çok keyifliydi. Genel olarak başarılı bir kahvaltı sunumuydu, sıcak ürün yoktu ama önceden istediğimiz capuccino hazırlanmıştı.

Giderken bizi otelin sahibesi uğurladı. Eşine nazaran çok iyi İngilizce konuşuyordu. Muhtemelen normalde kendisi ilgileniyor. Kısa görüşmemizde onunla da çok iyi anlaştık.

Sonuç olarak Villa Yiara'dan çok memnun ayrıldık. Bir dahaki sefer Positano'ya gittiğimizde ilk seçimimiz olacak gibi gözüküyor.

http://www.villayiara.it/
Viale Pasitea, 294 Positano (web sitesindeki adres 193 diyor ama doğrusu 294 numara)

Yer: Viale Pasitea, 294, Positano Salerno, Italy